23-01-2022
Kto zagra Madonnę?

23-01-2022
Wet Leg coveruje Material Girl

16-01-2022
You Can Dance 2?

16-01-2022
Czy Madonna już ma aktorkę do filmu?

02-01-2022
Tory Lanez pożycza, ale nie pyta o zgodę


"Angielskie różyczki" spóźnione o kilka dni


W 30 językach, w ponad 100 krajach świata, ukazała się w poniedziałek książka dla dzieci autorstwa Madonny. Polskie wydanie spóźni się o kilka dni z powodu kłopotów w drukarni.

Akcja "English Roses" czyli "Angielskich różyczek", bo taki tytuł nosi książka w polskim tłumaczeniu, toczy się we współczesnym Londynie. Opowiada o czterech 11-letnich dziewczynkach i łączących je przyjaźni i rywalizacji. Zazdroszczą ślicznej dziewczynce z sąsiedztwa urody, pięknych strojów, idealnego domu i dopiero interwencja wróżki wprowadza nieco ładu w ich uczucia.

W wywiadzie udzielonym amerykańskiemu wydawcy "English Roses" Madonna przyznała, że oparła fabułę na własnych przeżyciach. "Ludzie, którzy mi zazdroszczą, są dla mnie niemili, a małe dziewczynki zazdroszczące mojej córce odtrącają ją" - tłumaczy Madonna.

Mam nadzieję, że lektura okaże się inspirująca dla wszystkich dzieci, nawet tych dorosłych - powiedziała autorka, która do fabuły wprowadziła wiele fantastycznych postaci. Madonna podkreśla, że na pomysł pisania książek dla dzieci wpadła szukając lektur do czytania dla swoich pociech. Trudno było znaleźć wartościowe - jej zdaniem - książki dla maluchów, napisała więc własne.

A dobre książki dla dzieci mogą się przydać właśnie Madonnie, ponieważ piosenkarka marzy o jeszcze jednym dziecku, choć decyzję podejmie po konsultacji z lekarzami. 45-letnia piosenkarka, aktorka i pisarka ma już siedmioletnią córkę Lourdes z byłym trenerem Carlosem Leonem i trzyletniego syna Rocco z mężem Guyem Ritchie. O planach macierzyńskich Madonna opowiedziała w wywiadzie dla "Times Magazine".

"English Roses" to pierwsza z czterech zaplanowanych części cyklu. Wszystkie oparte są na Kabale, którą Madonna studiuje od siedmiu lat. Opowiedziane przez autorkę historie będą reakcją na wizerunek kobiety w tradycyjnych bajkach.

Kopciuszek, Śpiąca Księżniczka czy Królewna Śnieżka są bierne. - mówi Madonna. - Są widoczne, są piękne, walczą o nie książęta, potem wychodzą za mąż i żyją szczęąliwie. Co może z tego zaczerpnąć współczesna dziewczynka? - zastanawia się piosenkarka.

Madonna obawia się zarazem, że Lourdes mogłaby zbyt wcześnie poznać seksowny estradowy wizerunek matki. W wywiadzie dla "Times Magazine" artystka przyznała się do obaw : Ona nie wie nic o seksie ani nie powinna wiedzieć. - mówi Madonna. - Trochę rozmawiałyśmy o tym, skąd się biorą dzieci, ale seks nie jest i nie powinien być teraz częścią jej zainteresowań.

Madonna nie zamierza pozwolić, aby córka oglądała jej estradowe wcielenie, dopóki nie będzie w odpowiednim wieku. Wtedy wyjaśnię jej, że naprawdę to nie ja, tylko bohaterka, którą gram, że jestem aktorką. Madonna, jak mówi, przeszła długą drogę od czasu, kiedy wydała "Seks" i "Eroticę" (skandalizujące książka i płyta), ale nie żałuje niczego.

"Angielskie różyczki" ukażą się po polsku nakładem wydawnictwa Zysk.
źródło: Onet.pl