23-01-2022
Kto zagra Madonnę?

23-01-2022
Wet Leg coveruje Material Girl

16-01-2022
You Can Dance 2?

16-01-2022
Czy Madonna już ma aktorkę do filmu?

02-01-2022
Tory Lanez pożycza, ale nie pyta o zgodę


Madonna prześcignięta przez Edgara Bronfman Jr. w transakcji o Maverick Records: Książka
(Frank Digiacomo, NYDailyNews, 14/06/2010)Motywem przewodnim całego życia Madonny jest fakt, że zawsze dostaje to, czego chce-w miłości, w życiu i w interesach. Tak było do momentu kiedy na drodze Królowej Popu pojawił się spadkobierca fortuny alkoholowej Seagram Gin, Edgar Bronfman Junior.

W Trafiło się ślepej kurze ziarno: Edgar Bronfman Jr, Warner Music i Przemysł Kryzysu, które Simon & Schuster roześle do księgarń pod koniec tego miesiąca, dziennikarz śledczy Fred Goodman pisze, że Bronfman pokonał Jej Wysokość po tym jak gwiazda pop próbowała wymusić na nim iście królewski okup za jej udziały w Maverick Records.

Madonna założyła Mavericka u szczytu swojej sławy w latach 90. Dla Mavericka nagrywały takie sławy jak Alanis Morissette czy The Prodigy, jednak firma płytowa miała swoje lepsze dni zanim nastał rok 2003 r., kiedy Material Girl rozpoczęła rozmowy z Time Warner, który posiadał 40% udziałów Mavericka, do wykupu jej akcji. Madonna chciała za nie sumę 60 milionów dolarów, co najmniej dwa razy tyle ile, wg Time Warnera był warty, pisze Goodman. Ale w tym samym tygodniu rada nadzorcza Time Warner’a miała spotkanie by zdecydować, czy sprzedać Warner Music, więc autor dodaje: Udobruchanie Madonny miało być już utrapieniem kogoś innego.

Bronfman, który w marcu 2004 r., zaledwie trzy tygodnie po tym jak sfinalizował transakcję kupna Warner Music, otrzymał telefon od długoletniego prawnika Madonny Allena Grubmana, który powiedział nowemu właścicielowi Warner Music, że ma on 24 godziny na rozwiązanie problemu, albo spotka się z Madonną w sądzie. Allen, to jest chore powiedział Bronfman. Dajcie nam trochę czasu.

Nie, ona jest nieubłagana, odpowiedział Grubman. Cena Madonny również wzrosła - z 60 do 200 milionów dolarów. Bronfman był skłonny zapłacić jedynie 15 milionów, i przygotował wraz z prawnikami firmy wstępny pozew przeciwko Madonnie, aby ubiec jej działania.

Wkurzona Madonna oskarżyła Warnera o zdradę i złożyła własny pozew. Ale w końcu, pisze autor, sprzedała Bronfman swoje 30% udziałów w Mavericku za 17 mln euro - tylko $ 2 mln więcej niż jej oferowano na początku i cena, jaką prawie na pewno można było uzyskać bez upublicznienia całej sprawy .

Trzy miesiące później, Bronfman i Prezes Warner Music Group Lyor Cohen starali się naprawić stosunki z artystką zapraszając ją na spotkanie z nimi. Bronfman powitał Madonnę pudełkiem z prezentem. "Byłaś bardzo ważna dla tej firma przez 20 lat" powiedział jej Bronfman. W pudełku była diamentowa bransoletka.

Prezent pisze Goodman: zdawał się trafić we właściwą strunę. Zachowyała się jak mała dziewczynka , przypomina sobie Bronfman To przełamało lody.Być może, ale w 2007 roku, Madonna oświadczyła, że ona opuszcza Warnera by podpisać z promotorem koncertów Live Nation 10-letni, obejmujący 120 dolarów milionów, kontrakt.

Rzeczniczka Madonny Liz Rosenberg odmówiła komentarza w sprawie tej historii, mówiąc Gatecrasherowi Nie byłam wtajemniczona w szczegóły dotyczące tych negocjacji.


tłumaczenie: Mariusz T.