28-11-2021
Instagram Madonny ocenzurowany

28-11-2021
Madonna jako #2 w Billborad 100 Artists

21-11-2021
Czy Madonna podjudza Britney do wojny?

21-11-2021
William Orbit o Madonnie

14-11-2021
Sophie Ellis Bextor - Like A PrayerMadonna na gali amfAR
Dodane przez: Angelus
data:07-11-2021
źródło: variety.com
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Madonna w tym tygodniu zaskoczyła swoją obecnością na gali amfAR, podczas wręczyła nagrodę za odwagę (Award of Courage) Jeremiemu Scottowi. Nagroda ma być uhonorowaniem jego zaangażowania w walkę z HIV/AIDS.

Madonna nie poprzestała na tym, ponieważ w ramach zbiórki przekazała zdjęcie swoje zdjęcie wykonane przez Ellen Von Unwerth, które zlicytowano za 70 tysięcy dolarów amerykańskich.

W 1991 roku stała na scenia amfAR i byłam zmuszona rozwiać plotki na temat bycia chorą na AIDS. Pamiętam wielu dziennikarzy wtykających mi mikrofony w twarz, pytających, atakujących mnie nawet mówiąc: 'Madonna, Madonna, czy to prawda? Czy jesteś nosicielką wirusa HIV? Ja na to odpowiedziałam: 'Nie, chce tylko pomóc ludziom, którzy nimi są. To doświadczenie mocno otworzyło mi oczy. Zrozumiała wtedy, że nadal jest dużo strachu. Ludzie myśleli, że jeśli staniesz obok osoby z AIDS lub jeśli ją przytulisz, to możesz się zakazić. Byłam świadkiem, jak bardzo jest to wyniszczające. Ta nienawiść, ten wstyd, ten strach, to niedoinformowanie, które otaczało tych cierpiących na tę chorobę i niestety ten strach nadal dziś istnieje. Jestem tego pewna, że o tym wiecie. Wiedziałam w tamtej chwili, że moja walka dopiero się zaczęła.


Wręczając nagrodę Scottowi, Madonna powiedziała:
Używasz swojej platformy i swoich butów na koturnach, by zmienić sposób, w jaki ludzie patrzą na tych, którzy są inni, tych, którzy są niepowtarzalni, są wyjątkowi i często marginalizowani. Powiedziałabym, że twoim przeznaczeniem jest wielkość, ale już jesteś wielki.

Scott był pod wrażeniem kiedy objął Madonnę i przyjął swoją nagrodę. Wspominał, jak był prześladowany, kiedy był nastolatkiem i myślał Któregoś dnia będę się przyjaźnić z Madonną.

Innym ciężko jest zrozumieć czasy przed mediami społecznościowymi i TikTokiem i mieć urywki z życia innych ludzi i czas, zanim programy Ryana Murphiego z postaciami i aktorami gejowskimi rozprzestrzeniały się po falach eteru, i czas na długo, zanim Lil Nas Xbył na szczycie list przebojów, nawet zanim pojawiło się określenie sojusznika. Było tylko jedno słowo, które było dla młodych gejów jak ja schronieniem — tym słowem była Madonna. W imieniu wszystkich młodych gejów i lesbijek, którym dałaś poczucie bycia zauważonym i kochanym. Schlebia mi przyjęcie tego zaszczytu od najodważniejszej kobiety, jaką znam. - powiedział w swoim przemówieniu Jeremy Scott.