16-05-2021
Lola przyciąga uwagę

16-05-2021
Truth or Dare - 30 lat minęło

09-05-2021
Express Yourself cyfrowe EP

09-05-2021
R.I.P. Nick Kamen

25-04-2021
Primary Wave kupuje katalog Patricka LeonardaMirwais o swojej współpracy z Madonną
Dodane przez: Angelus
data:25-10-2020
źródło: theguardian.com
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Mirwais skończył niedawno 60 lat i w wywiadzie dla Gurdiana próbował podsumować współpracę z Madonną.
Znasz walki z bykami? To działa, ponieważ byk jest bardzo potężny, że trzeba go osłabić. Zrozum, nie porównuję Madonny do byka, ale ona była wtedy tak potężna.

Mirwais pojawił się jako producent przy albumie Music okres, w którym Madonna mocno eksperymentowała. Trzy lata później znowu razem pracowali, tym razem przy American Life, który był mocno ukształtowany przez wydarzenia polityczne. Ostatnim owocem współpracy była album Madame X.

Jak doszło do ponownej współpracy?
To proste - zadzowniła do mnie. To było po tym , jak Donald Trump został wybrany na prezydenta i wielu znanych ludzi mówiło - 'Opuszczam Amerykę [jeśli wygra]' i tylko ona wyjechała. Dlatego muszę jej bronić. To naprawdę fajne mieć odwagę do swoich przekonań.

Madonna i Mirwais trafili na siebie, gdy on szukał firmy płytowej, która wyda Production w USA. Ahmadzaï był pod wrażeniem Maverick, które promowało Prodigy. Przekazał przez znajomego fotografa singiel Disco Science do Guya Oseary. Madonna, kiedy usłyszała singiel miała powiedzieć: To chce robić.

Nie wiem, czy znasz ruch sytuacjonistów, ale jedną z rzeczy, którą mówili, to przerwij łączność z bohaterem. Kocham Madonnę, ale nie powiedziałbym, że jestem fanem. Nie miałem podejścia fana.

Zawsze mówiła, że nie umiałem mówić po angielsku, ale ona mówi z amerykańskim akcentem i bardzo szybko. Jest bardzo niecierpliwa - każdy to wie.


Po Music pojawiło się American Life:
Tak, mieliśmy dużą dyskusję na temat rapu. Nagraliśmy inną wersję, gdzie jest bardziej włączoną w mix. Ja jednak lubię być prowokacyjny, dlatego też koniec końców nie walczyłem z nią o to. Ona kocha to, co robi. Nawet z 'Madame X' i pracą z Malumą ludzie mówili: 'Nie powinna tego robić'. Ale ona się tym nie przejmuje. Jeśli reakcja nie była dobra, to było ok.

Miwrais miał się pojawić przy Confessions on a Dancefloor:
Miałem być dużą częścią Confessions, ale musiałem odejść. Pracowałem nad dwoma utworami, ale miałem zrobić dla niej pięć lub sześć. Będąc z tobą szczerym, jeśli miało to być dziś nie zrobiłbym tego. Miałem kilak problemów, którymi musiałem się zająć. Byłem artystą przed Madonną. To jest jeden z sekretów naszej więzi. Jestem także artystą, a ona o tym wie.