13-06-2021
Madonna kontynuuje prace nad scenariuszem

06-06-2021
Madonna świętuje 90. urodziny ojca

30-05-2021
David w... sukience

30-05-2021
Madame X Tour w październiku

23-05-2021
Under the covers bootlegMadonna odwołuje Londyn
Dodane przez: Angelus
data:02-02-2020
źródło: Madonna
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Madonna jednak musi słuchać swojego ciała i tym razem z wyprzedzeniem odwołuje koncerty w Londynie. Jak na razie informacje podano dla 4 i 11 lutego.

Informacja pojawiła się na profilach w mediach społecznościowych Królowej Popu.
Madonna napisała, że musi zastosować się do zaleceń lekarzy, którzy powiedzieli, że pomiędzy koncertami musi mieć jeden dzień odpoczynku. Poza tym Madonna zmieniła obuwie - rezygnuje ze szpilek, które podczas ostatnich tras dominowały w jej garderobie. Kolejnym elementem odciążającym jej stawy są zmiany w choreografii show. Poza odpoczynkiem artystka korzysta także z rehabilitacji, która odbywa się codziennie po sześć godzin.

View this post on Instagram

A note to my fans: As you all know i have multiple injuries and have had to cancel shows to give myself time to recover. So as not to surprise you i want to let you know ahead of time that I will be cancelling 2 shows- on Feb 4 and Feb 11th at the Palladium in London. because doing 3 shows in a row is too much on my body and in fact my doctors insist i take a day off after every show but i believe can manage if i do 2 shows then I rest! Its a miracle i have gotten this far but a-lot has to do with the fact that i do 6 hours of re-hab every day. 3 hours before show and 3 after with multiple therapies. I have also switched to flat shoes and modified difficult. parts of the show. This has helped enormously but i still need to be careful and of course rest is the best medicine. i never want to cancel any show and Im determined that i will make it to the end if i pace myself. God Willing 🙏🏼 Refunds will be automatically issued to the credit card on which tickets were ordered. I appreciate your understanding and sincerely apologize for any inconvenience. Thank you!! Madame ❌ . #madamextheatre #thelondonpalladium

A post shared by Madonna (@madonna) on