05-07-2020
Dua Lipa i Madonna w jednym utworze?

05-07-2020
Madonna - 4 lipca jest kłamstwem

28-06-2020
Lola jak Madonna?

28-06-2020
Human Nature na spotify

21-06-2020
Kate Ryan coveruje HolidayTracy Young - Madonna jej mentorką
Dodane przez: Angelus
data:18-01-2020
źródło: advocate.com
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Tracy Young jest DJka, która chyba najczęściej remiksuje utwory Madonny. I właśnie remiks I Rise zdobył jej nominację do Grammy w kategorii Best Remixed Recording, Non-Classical.

Dla samej Youg, która działa już w przemyśle muzycznym 25 lat, nominacja do nagrody to przytłaczające uczucie.

Po pierwsze po prostu zdobyć uznanie, czuję się jakbym już wygrała. Jeśli wygram, to będzie to tylko dodatek. - komentuje Young.

Advocate przyznaje, że nagrodzenie DJki było bardzo ważnym zwycięstwem dla kobiet i społeczności LGBTQ. W czasie całej kariery Young - DJka lesbijka - pracowała w przemyśle zdominowanym przez głównie heteroseksualnych mężczyzn. Szczególnie dotyczy to produkcji muzycznej i remiksów. Widać to w samych nominacjach, ponieważ od utworzenia kategorii w 1998 roku nie było nominacji dla kobiety.Young wylicza także swoich mentorów w drodze do sukcesu:
Madonna była wielką fanką mojej muzyki i wspierała moją karierę. Nie jestem pewna czy udałoby mi się przebić bez niej.
Można pomyśleć, że w 2020 świat miałby więcej kobiet na czele. To zależy od mężczyzn niebojących się silnych kobiet, by je zatrudnili.
Popatrzcie na Madonnę. Ona dostaje cięgi cały czas za to, że jest silną kobietą i za to, że ma swoje zdanie. Nie ułatwiają jej życia, ale może się to udać.Obie panie poznały się 25 late temu poprzez wspólną przyjaciółkę, Ingrid Casares, właścicielkę klubu i była partnerkę Sandry Bernhard. W tym czasie Young startowała ze swoją karierą i szukała pracy w Waszyngtonie. Często niestety słyszała - Jesteś dziewczyną. Dziewczyny nie są DJami. Casares przekazała jej demo do Madonny, która była pod wrażeniem.

Madonnie spodobała się dziewczyna DJ. Wtedy moja kariera rozkwitła. - komentuje Young.

Young była DJką na przyjęciu z okazji premiery The Next Best Thing, a potem ślubie z Guyem Ritchie. Kiedy Young otrzymała nominację, Madonna napisała do niej by przekazać jaka jest z niej dumna.

Poza Madonną Young współpracowała także z Lady Gagą, Cher, Celine Dion, Britney Spears i Mariah Carey. Ponad 50 z jej remiksów dotarło do #1 miejsca Billboard Club Chart Hits.


Remiks Young to jedyny ślad albumu Madame X w tegorocznych nominacjach Grammy. Jest to jeszcze jeden dowód, że dobrze przyjęty przez krytyków album przepadł i został zlekceważony jako uprzedzenie do kobiet w pewnym wieku.