16-04-2018
Madonna, mój ratunek

15-04-2018
Madonna o wlace z ageizmem

12-04-2018
MDNA Skin - nowa reklama

12-04-2018
Kolejny sukces w Malawi

12-04-2018
Kiedy Madonna nagrywała Swim...10 momentów kiedy Madonna wspiera LGBT
Dodane przez: Angelus
data:11-06-2017
źródło: billboard.com
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Billboard ponownie pochyla się nad Madonną. Tym razem patrzy na najważniejsze momenty kiedy Królowa Popu pokazywała jak wielką jest działaczką na rzecz społeczności LGBT.

(1) Dekady aktywizmu na rzecz walki z AIDS
W 1989 roku Madonna wraz ze swoim instruktorem tańca otworzyła maraton taneczny. W tym czasie straciła już przyjaciela Martina Burgoyne, a sam Martin Flynn był zdiagnozowany z AIDS.

(2) Film dokumentalny, gdzie Madonna jest, królową, ale geje też rządzą
Dokument z 1991 roku może być najważniejszą częścią kolekcji fanów po The Immaculate Collection. W Truth or Dare zobaczymy występy Madonny z trasy i gwiazdy, które pojawiły się w nim na chwilę min. Antonio Banderas, Kevin Costner czy Warren Beatty.W tym filmie widać gejów na paradzie i ich zachowanie podczas trasy z Madonną.

(3) Tak Ellen wyszła z szafy z pomocą Madonny
Tak, właśnie to Madonna była dla niej inspiracją.

(4) Hołd na MTV VMA 1999
W 1999 roku zanim Madonna pojawiła się na scenie pojawiły się drag queen w różnych wcieleniach z klipów Królowej Popu i występów na żywo. Jak powiedziała sama Madonna Potrzeba prawdziwego mężczyzny by mi dorównać. - komentując swoje wcielenia na scenie.

(5) Ból In this Life
Utwór, który Madonna poświęciła przyjacielowi, który zmarł na AIDS.

(6) Vogue jedyna w swoim rodzaju gejowska fantazja
Nadal trwają dyskusje na temat tego czy Madonna pobiera z kultury voguingu. Jedno jest niezaprzeczalne - wprowadziła sztukę gejowską do mainstreamu w Ameryce plus do tego dorzuciła miłość do gwiazd starego kina.

(7) 50 milinów razy kiedy potępiała homofobię
Madonna wielokrotnie to robiła - trasa MDNA w Rosji, nosząc uniform skuta podczas 2013 GLAAD i mówiąc ich homofobicznych zasad przyjmowania członków.

(cool.gifSandra Bernhard
Madonna w czasie swojej kariery lubiła wkurzać Davida Lettermana. Tak było także podczas niespodziewanej wizyty, kiedy gościem była Sandra Bernhard. Wokół tej przyjaźni krążyło wiele plotek. Sama Bernahrd żałuje, że się skończyła.

(9) Hołd dla Davida Collinsa
Po jego śmierci w 2013 roku Madonna napisała list o jego wpływie na jej życie. W liście napisała W moich najczarniejszych chwilach w życiu (a było ich wiele) potrafił powiedzieć coś co mnie rozśmieszyło i przestałam narzekać i użalać się nad sobą. Nigdy nie pozwolił mi w folgowanie sobie.


(10) Najlepsza odpowiedź w czasie sesji na Reddit
Na pytanie o rolę w seksie, jeśli byłaby gejem odpowiedziała: Jestem gejem.