18-10-2020
Nowa sesja?

14-10-2020
Madame X perfumy - dostępne w sprzedaży

11-10-2020
Wywiad z okresu Ray of Light

11-10-2020
Madame X Tour w drodze

04-10-2020
Like a Prayer w kampanii?[Kalendarium] Live To tell
Dodane przez: Angelus
data:02-06-2010
źródło:
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email

Dokładnie 2 czerwca 1986 roku singiel Madonny Live to tell znalazł się na pierwszym miejscu list przebojów w Kanadzie.

Po sukcesie albumów Madonna i Like A Virgin Madonna stanęła przed decyzja, która miała zaważyć na jej karierze: porzucić obraz nastolatki i stać się "dojrzałą" artystką czy też przy nim pozostać. Piosenkarka wybrała to pierwsze. Utwór dość smutny o nietypowej konstrukcji - w połowie ma się wrażenie jakby był to już koniec utworu. Utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej do filmu At Close Range.
Ciekawostką jest plotka, że Madonna podobno nagrała ta piosenkę za pierwszym podejściem. Jeżeli się dobrze wsłuchać podobno słychać jak przewraca kartki z tekstem.
Madonna podjęła dobra decyzję odchodząc o stylu pop-gwiazdki. Live To Tell zdobyło 1. miejsce Billboard Hot 100 utrzymując się ogólnie w zestawieniu 18 tygodni.

Sama artystka w jubileuszowym wydaniu Rolling Stone wyraziła zdumienie, że piosenka stała się przebojem, bo jak to sama określiła jej śpiew brzmi tak, jakby była opóźniona w rozwoju.

Tymczasem w czasie Confessiosn Tour Madonna zaśpiewała piosenkę wywołując kontrowersje, ponieważ była w koronie cierniowej przypięta do krzyża. Wersja telewizyjna trasy w tym miejscu została ocenzurowana i pokazywano obraz z telebimów.

Swoją wersję piosenki nagrała też Ania Dąbrowska.

to tylko jeden z wielu singli, który już niedługo znajdziecie w naszej dyskografii Madonny..