31-05-2020
Guy Oseary rezygnuje z Mavericka

31-05-2020
Madonna komentuje śmierć George'a Floyda

31-05-2020
Sophie Ellies Bextor: Lika a Prayer

24-05-2020
Madonna na Coachella: Hung Up

24-05-2020
Madame X Tour DVD/Blu-ray wkrótce?God Control - premiera klipu i rekacje
Dodane przez: Angelus
data:28-06-2019
źródło: theguardian.com/cnn.com
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Madonna w środę o 22 zaprezentowała światu teledysk do kolejnego singla. Tym razem wybór padł na God Control, który kontynuuje tematykę polityczną Madonny. Teraz Królowa Popu zwraca uwagę na problem łatwego dostępu do broni, szczególnie w USA. Tam co rusz chodzi do strzelanin, także na terenie szkół.

Madonna połączyła ważny przekaz z muzyką taneczną. Tak samo zostało zbudowane wideo. Jedna postać Madame X pisze tekst piosenki, tymczasem równolegle widzimy retrospekcje wieczoru w klubie, gdzie miała miejsce masakra.

W swoim teledysku Madonna cytuje Angelę Davis, aktywistkę na rzecz praw obywatelskich:
Nie akceptuję już rzeczy, których nie zmienię. Zmieniam rzeczy, których nie akceptuję.

Sama Madonna mówiła:
To naprawdę przerażające, że podczas każdego spotkania większej grupy ludzi, każdego miejsca kultu, każda szkoła jest celem. Nikt nie jest bezpieczny.
Wiemy, że przemoc z bronią mocno wpływa na dzieci i wykluczonych ze społeczeństwa. To z całą pewnością inspiruje mnie do wykorzystania mojej sztuki jako platformy by być orędowniczką zmiany.


Królowa Popu nie wywołała skandalu, ale zwróciła uwagę mediów znów na tematykę. Shannon Watts, która założyła Moms Demand Action for Gun Sense in America po strzelaninie w szkole podstawowej Sandy Hook w Newtown, jest wdzięczna Madonnie za działanie.

Reżyserem obrazu jest Jonas Akerlund.