15-09-2019
Eurowizja: KAN pozywa Live Nation

12-09-2019
Madame X Tour: prawdopodobna set lista

12-09-2019
Winylowe przezroczyste reedycje Rhino

10-09-2019
I Rise na RSD Black Friday?

10-09-2019
Madame X Tour: kolejne terminyMadonna - Eurowizja 2019 - komentarze
Dodane przez: Angelus
data:19-05-2019
źródło: Wprost/Wyborcza/Bloomberg/Billboard/Times of Israel/ The Guradian
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Madonna pojawiła się wczoraj na scenie konkursu piosenki Eurowizji 2019, który odbywał się tym razem w Tel Awiwie.

Madonna, zanim pojawiła się na scenie, chwilę rozmawiała z prowadzącym mówiąc, że wszyscy występujący są zwycięzcami. Poza tym zanimowała ich by powtórzyli za nią linijkę tekstu z Music: Music makes the people come together.

Madonna kiedy ostatecznie pojawiła się na scenie wykonała zaplanowane dwa utwory - Like A Prayer i Future. Wykonanie pierwszego utworu oparte było o ten sam klucz jak w przypadku gali MET, jednak stój Madonny bardziej przypominał zbroję Joannay D'Arc po zdjęciu z niej stroju mnicha. Wokalnie niestety ten utwór nie wypadł tak dobrze jak w przypadku wcześniejszych wykonań. We Future dołączył do Madonny Quavo. Poza tym ten utwór wyraźnie miał przesłanie polityczne - już sam wybór ze względu na tekst. Poza tym tancerze pojawili się w maskach gazowych, a tłem dla występu były zdjęcia z Bliskiego Wschodu. Wszystko zakończone napisem Wake Up.Komentarze mediów poniżej:

Variety:
Zauważono, że Madonna zafałszowała w przypadku Like A prayer. Pozatym pojawia się krótka wzmianka o flagach jakie mieli na plecach tancerze - miała to być wiadomość pokoju, a nie polityczny manifest.
Pierwsza relacja zawierała błąd, że Madonna wykonała z Quavo Champagne Rose, a nie Future.

Daily Mail:
Tabloid wspomina znów o problemach wokalnych przy Like A Prayer. Poza tym wspomina motyw flag palestyńskiej i izraelskiej na plecach tancerzy Madonny. Królowa Popu nie otrzymała zgody na ich użycie. Występ miał być wolny od manifestów politycznych.

Metro:
Wstępnie główna uwaga skupiona zostaje na niepochlebnych komentarzach z Twittera na temat wykonania Like A prayer.

Gazeta Wyborcza:
nadużycie autotune’a w nowym singlu. Ten modny dziś efekt sprawił, że przetworzony głos artystki brzmiał sztucznie i płasko, właściwie trudno było orzec, czy wciąż śpiewa, czy to wszystko już odtwarzane jest razem z podkładem. [...] Jeśli Madonna przyjechała do Izraela, by dowieść, że wciąż jest królową popu, istnieje obawa, że wróci do Ameryki na tarczy. Wyjaśniła raczej, dlaczego niektórzy twierdzą, że jej panowanie już się skończyło. [...] Udało jej się za to przemycić ważne polityczne przesłanie. Jeden z tancerzy miał na plecach flagę Izraela, jedna z tancerek - Palestyny. Wyraźnie mieli się ku sobie. Niestety, widać to było tylko przez kilka sekund, w dodatku z daleka i zapewne wielu widzom umknęło w ogólnym chaosie przedstawienia.

Times of Israel:
Do występu na konkursie Eurowizji w Tel Awiwie w sobotni wieczór Madonna dołączyła trochę polityki poprzez tekst nowej piosenki 'Future', której wykonanie zawierało dwoje tancerzy z flagami Izraela i Palestyny na plecach. [...] Tekst 'Future' podkreślał przekaz. [...] Europejska Unia Nadawców szybko opublikowała oświadczenie, że flagi Izraela i Palestyny w występie Madonny nie były zatwierdzone.


The Guardian:
Nagłówek mówi: Madonna wzywa do izraelsko-plestyńskiej jedności w czasie Eurowizji. Główny punkt ciężkości znajduje się właśnie na wykonaniu Future cytując słowa Madonny przez utworem: Oni wszyscy są tacy naiwni - myśle, że nie wiemy o ich przestępstwach. Wiemy, ale nie jesteśmy gotowi by działać. Burza jeszcze nie wisi w powietrzu, jest w nas. Chcę wam opowiedzieć o miłości i samotności. Ale już robi się późno. Czy nie słyszycie nic więcej poza swoim przywódcą w kapturze, wiatr to początek wycia?
Fakt słabego wykonania Like A Prayer nie zostaje pominięty. Jednak znajdziemy o nim krótką wzmiankę.


Wprost:
Organizatorzy finału Konkursu Piosenki Eurowizji zapewne musieli być zdziwieni, widząc występ Madonny na żywo. Wprawdzie artystka zaśpiewała zapowiadaną wcześniej piosenkę, ale towarzyszący jej tancerze zrobili coś, czego unikali na próbach. [...]Artystka przygotowała energiczny występ, na którym nie zabrakło politycznych odniesień. Odniesień, które teoretycznie nie mają prawa pojawić się na takiej imprezie. [...] Pod koniec show przygotowanego przez piosenkarkę dwoje tancerzy odwróciło się tyłem do publiczności ukazując flagi Izraela i Palestyny na plecach. Napięcie między zwaśnionymi narodami trwa już od kilkudziesięciu lat, a część artystów notorycznie bojkotuje prośby o występ w Izraelu.

RMF FM:
Zasadą konkursu Eurowizji jest apolityczność. Zakazana jest wszelka agitacja, czy pokazywanie sympatii politycznych.
Madonna tę zasadę złamała podczas gościnnego występu na Eurowizji w Tel Awiwie.
Gdy śpiewała, otaczali ją tancerze w maskach gazowych na twarzach. Podczas wykonywania kolejnego utworu dwóch tancerzy z jej zespołu miało przyczepione na plecach flagi: jedna osoba flagę Izraela, druga - Palestyny. Tancerze szli ramię w ramię, objęci po przyjacielsku.
Organizatorzy zapewniają, że nic o tym nie wiedzieli, a podczas prób tancerze nie mieli flag przyczepionych do swoich kostiumów scenicznych.
Eurowizja to impreza apolityczna i Madonna została o tym uprzedzona - stwierdzili.
Zasadę apolityczności złamali także członkowie zespołu Hatari, reprezentującego Islandię. Podczas transmisji pozowali z flagą Palestyny.


Billboard:
Pilou Asbaek, który w Grze o tron wciela się w rolę Eurona Greyjoya chwali strój Madonny: Cholera jasna... Madonna wybrała image jaki ja powinienem mieć w #GraoTron.
Oczywiście wspomina się o flagach na plecahc tancerzy podsumowując występ:
Wykonanie 'Like A Prayer i 'Future' przez Madonnę na Eurowizji zakończyło się wezwaniem o izraelsko-palestyński pokój.


Bloomberg:
Bloomberg po krotce wymienia utwory, jakie wykonała Madonna. Potem pojawia się komentarz o manifeście z występu:
Madonna i punkowa grupa w skórach z Islandii dodali nutę kontrowersji do sobotniego konkursu Eurowizji, który w tym roku miał miejsce w Tel Awiwie i nadawany był dla publiczności ok. 200 milinów na całym świecie.