31-05-2020
Guy Oseary rezygnuje z Mavericka

31-05-2020
Madonna komentuje śmierć George'a Floyda

31-05-2020
Sophie Ellies Bextor: Lika a Prayer

24-05-2020
Madonna na Coachella: Hung Up

24-05-2020
Madame X Tour DVD/Blu-ray wkrótce?Harper's Bazaar:Francesco Scognamiglio
Dodane przez: Angelus
data:19-08-2018
źródło: harpersbazaar.pl
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Może nie jest tak znany ze współpracy z Królową Popu, ale jednak dołożył swoją cegiełkę do całości.

Rok 2018 jest szczególny pod wieloma względami. Madonna świętowała dwudziestolecie wydania albumu Ray of Light, za który otrzymała między innymi cztery statuetki Grammy. Natomiast dwadzieścia lat temu, Francesco Scognamiglio, zaraz po ukończeniu szkoły w Neapolu, stworzył własny dom mody. Co łączy Madonnę z moim rozmówcą? Współpraca i moda. Dziesięć lat temu, Madonna po raz pierwszy pojawiła się w czarnej, transparentnej koszuli autorstwa Scognamiglio w teledysku do utworu Give it 2 Me, promującego album Hard Candy. Trzy lata później, w 2011 roku, artystka pojawiła się w projekcie Scognamiglio na Vanity Fair After Party. Wielokrotnie Madonna wybierała projekty z metką Francesco Scognamiglio, który od samego początku jest jej wielkim fanem i w związku z urodzinami artystki, nie mogłem nie zaprosić go do urodzinowego cyklu.

Jakie jest Twoje pierwsze skojarzenie, kiedy słyszysz o Madonnie? – rozpoczynam wywiad z moim rozmówcą. Obserwowanie trzydziestu pięciu lat mojej miłości na własnych oczach… - mówi ze wzruszeniem w głosie. To lata pełne emocji, miłości, pasji, a przede wszystkim lata zmian i dorastania. Jesteś fanem z krwi i kości, obserwując Madonnę od pierwszych momentów jej kariery.

Która piosenka jest dla Ciebie najważniejsza? – pytam z zaciekawieniem. 'Angel'. To dla mnie bardzo szczególny utwór – odpowiada z nostalgią w głosie. Przypomina mi o jej początkach i jest czymś wyjątkowym, co poczułem, kiedy stałem się jej prawdziwym fanem. A teledysk? – dodaje po chwili. Madonna teledyskami stworzyła historię. Są niezwykłe, a każdy z nich przypomina mi o czymś szczególnym. 'Cherish' jest moim absolutnym faworytem, a teledysk wyreżyserował fantastyczny artysta, Herb Ritts. Występy Madonny przeszły do historii, jako jedne z najlepszych.

Który występ jest dla Ciebie najlepszy? – zaskakuje rozmówcę kolejnym pytaniem. Zdecydowanie występ na trasie Blond Ambition – to jedno z najbardziej ikonicznych wystąpień w jej historii – podkreśla Scognamiglio. Ten moment zmienił także życie wielu ludzi i do dzisiaj pozostaje niezwykłym wspomnieniem.

Wielu krytyków na świecie uznało trasę koncertową Blond Ambition za rewolucyjną, prowokatorską, ale również traktuje się ją, jako początek pierwszych tras koncertowych stworzonych z rozmachem. Madonna od samego początku bawi się wizerunkiem, nieustannie go zmienia, a jej styl ewoluował na przestrzeni lat. Który z nich jest Twoim faworytem?
Madonna jest mieszanką wszystkiego! – mówi z ekscytacją w głosie. Każdy wizerunek, który stworzyła na potrzeby danego wydarzenia jest tak niezwykły, że na zawsze zostanie zapamiętany w świadomości ludzi.

Kiedy się poznaliście po raz pierwszy? – odpytuję mojego gościa. Poznaliśmy się dokładnie dziesięć lat temu, na przyjęciu naszego wspólnego przyjaciela. Nigdy nie zapomnę naszej rozmowy i to, w jaki sposób się ze mną pożegnała… To bardzo prywatne wspomnienie, Sono nie byłby zadowolony gdybym wyjawił całą historię.
Jaki wpływ wywarła na Ciebie na artystka? Była poniekąd dla mnie nauczycielem… z wielu powodów
– zdradza w trakcie rozmowy z Bazaar. Stworzyła tak niezwykłą karierę, że nikt nie może się z nią równać, a tym bardziej zastąpić. Jest silną i potężną kobietą. Od pierwszej współpracy z artystką minęło aż dziesięć lat.

Jak współpraca z artystką, zmieniła Twoje życie? – zastanawiam się.
Dzięki niej jestem tym, kim jestem dzisiaj. Otworzyła mi oczy na wiele istotnych rzeczy i stworzyła momenty, dzięki którym gwiazdy zaczęły prosić mnie o ubrania.

Czego młodzi ludzie mogą nauczyć się od Madonny? – pytam z zaciekawieniem.
Mam nadzieję, że wszystkiego! A co w takim razie z muzyką pop? Czy istniałaby bez Madonny? Absolutnie nie! – mówi z irytacją w głosie. Muzyka pop bez niej, byłaby smutna, a część świata, pusta.

Madonna obchodzi dzisiaj swoje urodziny, co chciałbyś życzyć gwieździe z okazji wyjątkowego jubileuszu? – pytam na koniec. Szczęścia… Zasługuje na to, aby być szczęśliwą, otoczoną dziećmi i przyjaciółmi. Jeszcze więcej miłości.