20-04-2019
Maluma słyszy Medellin

20-04-2019
za kulisami Medellin

20-04-2019
Madame X - 4 single przed albumem

20-04-2019
BMA: Madonna i Maluma wykonają Medellin

20-04-2019
Medellin - recenzjeHarper's Bazaar:The Fat Jewish
Dodane przez: Angelus
data:17-08-2018
źródło: harpersbazaar.pl
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Madonna zdecydowała się nakręcić reklamę do MDNA Skin na rynek amerykański właśnie z nim. Nie jest ikoną mody, ale jest rozpoznawalny i może o to chodziło Królowej Popu.

Warszawa. Jest późny poniedziałkowy wieczór, a słupki na termometrze nawet nie drgnęły. Lato wyjątkowo nas rozpieszcza w tym roku. W takich warunkach atmosferycznych pomału zaczynam doceniać fakt, że okna mojego mieszkania skierowane są na dziedziniec. Do wnętrza, przez ogromne, wysokie na trzy metry okna, wpada chłodne i rześkie powietrze. Siedzę wygodnie w fotelu, spisując wcześniej przygotowane pytania dla mojego rozmówcy. Jeszcze przed chwilą pokój wypełniała muzyka Abla Korzeniowskiego, przy której się relaksuje, a która jednocześnie wprowadza mnie w doskonały nastrój. Na zegarku wielkimi krokami zbliża się godzina 22:00. Papier, tusz, dyktafon - wszystko to, czego potrzebuję, jest już przygotowane i gotowe do użycia. Nerwowym ruchem spoglądam na tarczę zegarka, która wskazuję 21:59. Od mojego gościa dzieli mnie sześciogodzinna strefa czasowa i niecałe dziesięć tysięcy kilometrów. Gdy orientuję się, że już dawno minęła godzina 22:00, wysyłam wiadomość tekstową do publicysty, który mnie uspokaja i jednocześnie przeprasza za powstałe opóźnienie. Oddycham z ulgą, gdy po niecałym kwadransie na telefonie widzę przychodzące połączenie.

Właśnie w tym momencie rozmawiam z The Fat Jewish, czyli Joshem Ostrovskym, który swoim dziarskim głosem, wita się przez telefon: Cześć Daniel, co słychać? Pospiesznie odpowiadam, że nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ciepło jest w tej części Europy. Jesteś pół-nagi? - pyta poważnym głosem, po czym wybucha śmiechem. Zaprzeczam po chwili, robiąc dokładnie to samo. Mój rozmówca jest zrelaksowany, w doskonałym nastroju, a jego poczucie humoru wydaje się być zaraźliwe! W 2017 roku Josh wystąpił w reklamie promującej najnowszą linię kosmetyków do pielęgnacji twarzy, autorstwa Madonny, MDNA Skin (premiera kosmetyków odbyła się w Barney's New York, 26 września 2017 – przyp.aut.).Za każdym razem, kiedy oglądam reklamę kosmetyków, próbuję powstrzymać się od śmiechu, kiedy Josh spryskuje swoją twarz winem Rose, a Madonna przywołuje go do porządku, krzycząc: Josh, to jest wino! Zdaje się, że The Fat Jewish czyta w moim myślach, ponieważ zanim wypowiadam na głos pytanie, on już spieszy z odpowiedzią. Madonnę pierwszy raz poznałem ponad roku temu, właśnie przy okazji kręcenia reklamy MDNA Skin – wspomina. - Byłem onieśmielony jej osobą. Nie sądziłem, że jest tak ciepłym i fantastycznym człowiekiem. Nie byłbym sobą, gdybym nie zapytał o jego udział w reklamie i jak do tego doszło. Wydaje mi się, że Madonna zobaczyła moje śmieszne filmy w Internecie i podejrzewam, że chciała zaskoczyć ludzi na całym świecie, wybierając mnie. – mówi z ekscytacją w głosie. Zdecydowała się na kogoś, kogo nikt się nie spodziewał! Nie mogę się oprzeć i pytam, jak wyglądała współpraca z artystką, w tym przypadku, ekspertką od pielęgnacji. Nie trzymaliśmy się scenariusza. Po prostu to kręciliśmy – zachwyca się muzyk. Pojawiło się sporo momentów, w których musieliśmy przerwać, ponieważ Madonna tak mnie rozśmieszała, że trudno było powstrzymać łzy śmiechu. Ona ma niesamowite poczucie humoru. Zanim w ogóle zaczęliśmy nagrywać, otworzyła nagle drzwi do mojej garderoby i powiedziała: Cześć, co słychać?! – śmieję się Josh. Nauczyła mnie także, choreografii do piosenki 'Vogue'. Zapamiętam to do końca życia. To był jej pomysł – podkreśla.

Po tak wyczerpującej opowieści o tym, jak Josh poznał Madonnę, kolejne pytania dotyczące artystki pojawiły się niemal samoistnie. Zacząłem bardzo niewinnie, pytając o ulubioną piosenkę. Z jednej strony to bardzo łatwe pytanie, a z drugiej, trudno jest wybrać tę jedyną spośród tak bogatego katalogu muzycznego. Po dłuższej chwili wybór pada na Hung Up. – Ostatnio bardzo często słucham tej piosenki. Gdy słyszę ten utwór, nieważne gdzie jestem, w banku czy na ulicy, moje nogi rwą się do tańca! – mówi Ostrovsky z ekscytacją w głosie. Jak się okazuje, z wyborem teledysku jest jeszcze ciężej. To jedno z najtrudniejszych pytań!- mówi Josh. Jest mi bardzo trudno wybrać ten najlepszy. Moim faworytem jest zdecydowanie 'Vogue', ale kocham również 'Ray of Light', 'Like a Prayer', 'Papa Don't Preach' czy 'Express Yourself'. Od pierwszego występu na gali MTV Video Music Awards w 1984, gdzie Madonna śpiewała Like a Virgin, minęło aż 34 lata. Artystka znana jest z najbardziej spektakularnych i niezapomnianych występów w historii. Uwielbiam te pytania! - zachwyca się. Absolutnie 'Vogue' z 1990 roku, gdzie na gali MTV pojawiła się od stóp do głów w kostiumie stylizowanym na Marię Antoninę. Coś wspaniałego! Uwielbiam także jej pierwszy historyczny występ z 1984. Pamiętasz show w ramach Super Bowl z 2012 roku?! – rzuca retorycznym pytaniem w moją stronę. Oczywiście, że pamiętam, czekałem na to całą noc! – odpowiadam. Madonna wyglądała dosłownie jak egipska bogini – przekrzykuję mnie Josh. Trudno się z nim nie zgodzić. Występ pobił wszelkie rekordy oglądalności, bo zgromadził przed telewizorami na całym świecie ponad 114 milionów widzów. Madonna od początków swojej kariery nieustannie zmienia swój wizerunek. Stała się prawdziwym kameleonem, zarówno scenicznym, jak i muzycznym. Jak możesz kazać mi wybrać jej ulubione wcielenie? - pyta. Każde jest doskonałe. Pamiętam, gdy wystąpiła w czerwonym kimonie na rozdaniu Grammy w 1999 roku, śpiewając 'Nothing Really Matters'. Kocham także jej stożkowy stanik projektu Jean-Paula Gaultiera. a 'Evita' jest arcydziełem, powinna za tę rolę dostać Oskara!

Madonna wywarła ogromny wpływ na popkulturę oraz modę, a od ponad trzydziestu pięciu lat wciąż inspiruje ludzi na całym świecie. Jak zmieniła twoje życie? – pytam z ogromnym zaciekawieniem. To zabawne, kiedy widzisz przed sobą kogoś, kto stał się legendą za życia. – przyznaje. Większość osób, która zyskuje sławę, z czasem staje się dziwna. Część z nich zachowuje się tak, że nie można nawet z nimi porozmawiać. Moment, w którym poznałem Madonnę, zmienił całe moje życie. Po pierwszych pięciu minutach rozmowy miałem wrażenie, że znamy się całą wieczność. Zapominasz, z kim tak naprawdę rozmawiasz. Staliśmy się przyjaciółmi. Wyobrażasz sobie przyjaźnić się z Madonną? – pyta Josh. Oczywiście, że nie – odpowiadam po chwili. A co cię najbardziej w niej inspiruje?- dopytuję.
Przede wszystkim zachwyca mnie fakt, że jest nieustraszona. Robi to, na co ma ochotę. Nie boi się wyzwań i chętnie podejmuje ryzyko. Dzięki niej czuję się jeszcze bardziej pewny siebie, niż jestem. Jest bardzo ciepłą i normalną osobą, z którą możesz rozmawiać o wszystkim.

A jesteś w stanie wyobrazić sobie muzykę pop bez Madonny? – pytam po chwili. Nie! Muzyka pop bez Madonny nie istniałaby! To nie byłby ten sam świat – mówi z pełną ekspresją. Każda dzisiejsza gwiazda na rynku muzycznym istnieje dzięki Madonnie, to ona stworzyła wszystko, dała początek ich istnieniom. W przeciwieństwie do innych artystek nie boi się mówić, deklaruje to, co myśli. Nie boi się o kontrakty i pieniądze, które mogłaby stracić. Jest odważna i robi to nieprzerwanie od trzydziestu pięciu lat - odpowiada mój rozmówca. – A czego młodzi ludzie mogą się od niej nauczyć? - pytam poważnym głosem. Większość młodych osób nie zdaje sobie sprawy z tego, ile zawdzięczają Madonnie. - przyznaje. Walczyła o prawa wszystkich. Walczyła o prawa mniejszości seksualnych, prawa kobiet, prawa człowieka. Wciąż walczy! Powinni przeczytać wszystkie książki i artykuły o Madonnie, jakie kiedykolwiek zostały napisane, powinni wysłuchać wszystkich albumów, jakie stworzyła, powinni zobaczyć wszystkie filmy, w jakich zagrała - wylicza Josh. - To jest ich praca domowa. Jeśli kochają Beyonce, Taylor Swift, Lady Gagę czy Katy Perry, powinni wiedzieć, kto wydeptał ścieżki ich ulubionym piosenkarkom. - Czego chciałbyś życzyć Madonnie z okazji jej urodzin? - zadaję ostatnie pytanie. Mam nadzieję, że nigdy nie odejdziesz z tego świata i będziesz żyła wiecznie. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie świata bez Ciebie!