20-04-2019
Maluma słyszy Medellin

20-04-2019
za kulisami Medellin

20-04-2019
Madame X - 4 single przed albumem

20-04-2019
BMA: Madonna i Maluma wykonają Medellin

20-04-2019
Medellin - recenzjeHarper's Bazaar: Donna De Lory o Madonnie
Dodane przez: Angelus
data:16-08-2018
źródło: harpersbazaar.pl
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Przez długi czas śpiewała w chórkach Madonny, która podarowała jej także piosenkę Just a Dream na jej własny album.

W 1986 roku, Madonna wydała swój trzeci album, True Blue, który zadedykowała pierwszemu mężowi, Seanowi Pennowi. Z krążka pochodzi aż pięć singli, które na stałe wpisały się do historii muzyki, podbijając szczyty list przebojów na całym świecie: Live to Tell, Papa Don't Preach, True Blue, Open Your Heart oraz La Isla Bonita. Rok później, Madonna wyruszyła w pierwszą, światową trasę koncertową Who's That Girl World Tour. Tournee promowało wcześniej wydany album True Blue, oraz ścieżkę dźwiękową do filmu Who's That Girl, którego premiera odbyła się w sierpniu 1987 roku. Przygotowując się do pierwszej trasy koncertowej, Madonna początkowo zatrudniła trzy chórzystki, po czym jedna z nich straciła z pracę.

W tym momencie zaczyna się historia mojej rozmówczyni, Donny De Lory, która wzięła udział w przygotowaniach do trasy koncertowej, rozpoczynając tym samym dwudziestoletnią współpracę u boku Królowej Popu. - Poznałyśmy się w trakcie przygotowań do jej pierwszej trasy koncertowej Who's That Girl World Tour w 1987 roku – przyznaje Donna. DeLory została zaproszona na casting dzięki Patrickowi Leonardowi, który był dyrektorem muzycznym przesłuchania.

- Kiedy słyszysz imię Madonny, jakie jest Twoje pierwsze spostrzeżenie? - zadaję pierwsze pytanie. Wiele myśli pojawia się w mojej głowie. Przede wszystkim Madonna jest silną, niezależną matką. To poszukiwaczka prawdy i niezwykły wzór do naśladowania – wyznaje. Gdy rozmawiamy o naszej ulubionej piosence, chórzystka niemal natychmiast wybiera Like a Prayer. - Uwielbiam duchowe przesłanie tej piosenki – mówi z ekscytacją w głosie. Jej głos jest mocny, powiedziałabym nawet, że potężny. Jeszcze bardziej zaskakuje mnie jej odpowiedź, gdy pytam się o wskazanie najlepszego teledysku artystki. Vogue! - odpowiada.Czarno-biały teledysk w reżyserii Davida Finchera promował wydany w 1990 roku, film z udziałem piosenkarki, Dick Tracy, a sam utwór znalazł się na ścieżce dźwiękowej, I'm Breathless. Wideoklip uznany jest za jeden z najlepszych w karierze Madonny. - Jestem tego pewna ponieważ, miałam przyjemność bycia częścią tej historii. Stworzyliśmy wspólnie wspaniałe i ponadczasowe dzieło – mówi z dumą w głosie. Utwór promowany był w trakcie MTV Video Music Awards w 1990 roku, gdzie Madonna była ubrana od stóp do głów, pojawiła się w kostiumie stylizowanym na Marię Antoninę. - Ten występ był dopracowany w każdym najmniejszym szczególe! - wspomina Donna. Ćwiczyłyśmy przez bardzo długi czas, upewniając się, że zarówno kostiumy jak i układ choreograficzny tworzą wspólną całość. Krótko po tym wyruszyłyśmy w trasę koncertową Blond Ambition i kręciliśmy dokument z trasy Truth or Dare. Między nami była tak niezwykła chemia, co było bardzo ekscytujące! Uwielbiam także okres, kiedy Madonna wydała album “Music”. Kiedy kręciłyśmy teledysk do piosenki 'Don't tell me', byłyśmy ubrane w kowbojki oraz charakterytyczne dla country looku, kapelusze.Pracując z artystką przez dwadzieścia lat stały się przyjaciółkami, która wywarła ogromny wpływ na to kim jest Donna dzisiaj. - Jestem silną, niezależną kobietą, artystką, ale też matką, a strach nie jest rozwiązaniem. Dzięki niej, nauczyłam się zaglądać wewnątrz siebie, poszukiwać prawdy. Odkryłam, że mam siłę do spełnienia marzeń i życiowych pasji. Należy pomagać potrzebującym, walcząc o ich wolność, siłę, wspólnie pomagać w spełnianiu ich marzeń.

A co Cię inspiruję w jej karierze, której jesteś częścią? - dopytuję moją rozmówczynię. - Jest niezależnym myślicielem, niezwykłą autorką tekstów, która zna swoją publiczność oraz kulturę pop. Jak te dwadzieścia lat, zmieniły twoje życie? - pytam po chwili. Pomogła otworzyć się na świat – mówi z dumą w głosie moja rozmówczyni. Pracując z Madonną, wiedziałam, że chcę być solową artystką. Odkryłam, że mam własną ścieżkę kariery, którą muszę podążać. Nauczyłam się dyscypliny, aby dbać o swoje zdrowie fizyczne jak i psychiczne. Wszyscy jesteśmy zdolni oraz mamy siłę, by mówić to co myślimy. - Czego młodzi ludzie mogą nauczyć się od Madonny? - pytam poważnym głosem. Wszystko czego ja się nauczyłam – przyznaje moja rozmówczyni. Każdy z nas ma wielkie możliwości, dzięki naszym talentom. Możemy być liderami tak jak ona.

Kiedy pytam Donnę o to, czy wyobraża sobie pop kulturę bez Madonny, stanowczo zaprzecza. Nie! - mówi. Mamy szczęście, że Madonna jest z nami. Kochamy ją, wspieramy, doceniamy jej wysiłek oraz chęć pomocy innym w potrzebie. Co chciałabyś życzyć Madonnie z okazji zbliżających się urodzin? - pytam na koniec. -Aby wiedziała, jak bardzo jest kochana przez swoich fanów, a przede wszystkim, że zawsze jest przez nas wspierana. Jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że jest oraz za to co daje.