09-12-2018
Madonna + Lady Gaga i 99 osób

08-12-2018
Anitta - kolejna współpraca

25-11-2018
Kalendarz 2019

18-11-2018
MDNA Skin: The Queen's Routine

18-11-2018
DMA'S na MTV Unplugged - Beautiful StrangerMadonna o walce z ageizmem
Dodane przez: Angelus
data:15-04-2018
źródło: thecut.com
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Madonna jest jedną z niewielu gwiazd, która otwarcie mówi o swoich poglądach społecznych i politycznych. Artystka nie ukrywa jak wygląda dzisiejsza branża show biznesu, gdzie nie tylko panuje seksizm, ale także ageizm.

Królowa Popu promuje ostatnio silnie markę kosmetyków MDNA Skin, która wkroczyła na rynek amerykański. W najnowszym wywiadzie mówi o Malawi, postrzeganiu wieku i oczywiście swojej linii kosmetyków.

Zapytana o to, jak walczyć z ageizmem mówi:
Musimy być wzorami zachowań. Ludzie boją się rzeczy, których nie znają. Kobiety na świecie obecnie w innym miejscu. Więcej z nas jest aktywnych zawodowo i walczymy bardziej o równość płci w miejscu pracy. W czasie kiedy to robimy nie powinniśmy pracować tylko nad swoją karierą, ale także nami samymi. Chodzi o to, by nadal być ciekawym, żyć i pracować nad tym byśmy czuli się dobrze, nieważne czy będą to ćwiczenia, czy zabiegi kosmetyczne itd. Nie ma reguł.To przestarzały patriarchalny pomysł, że kobieta ma przestać się bawić, być ciekawą, szukającą przygód i piękną lub seksowną, kiedy przekroczy granicę czterdziestu lat. To śmieszne. Dlaczego tylko mężczyźni powinni móc szukać przygód, mieć seksualność, być ciekawymi i bawić się do dnia, kiedy odejdą z tej ziemi? Dlaczego ma to tylko być domeną mężczyzn? Jak z tym walczyć? Poprzez sprzeciwianie się mężczyznom lub tradycjom społecznym czy standardom, które mówią, że nie możemy. Im więcej kobiet to robi, tym bardziej stanie się to sprawą naszych czasów.Na początku mojej kariery mocno krytykowano mnie za wykorzystywanie seksualności jako części mojej kreatywności i nazywano seksualną prowokatorką. Teraz te wyzwania, z jakimi miała do czynienia 20 lat temu wydają się być śmieszne. To przez co teraz przechodzę to ageizm, gdzie ludzie krytykują mnie za fakt, że umawiam się z młodszymi mężczyznami lub robię rzeczy, które są uważane za domenę młodszych kobiet. Kto ustalił te zasady? Kto ma do tego prawo? Mam zamiar z tym walczyć. Za 10 do 20 lat będzie to normalne. Ludzie nie będą o tym mówić.
O swoim podejściu do starzenia i walce o młodość:
Nie sądzę bym miała podejście do starzenia się. Nie robię nic inaczej niż kiedyś. Żyję dalej. Nadal jestem twórcza i pracuję, Piszę, podróżuję po świecie, szukam przygód, jestem ciekawa, uczę się i szukam wiedzy. Słucham moich dzieci, poświęcam im uwagę, patrzę na świat ich oczami. Te wszystkie rzeczy sprawiają, że jestem młoda.Niektórzy ludzie mówię 'O już nie chcę pracować'. Pakują swoje rzeczy i wyprowadzają się na pustkowie do willi w górach. Rozumiem ten sposób życia, ale nie jest on dla mnie. Oczywiście trzeba o siebie dbać. Właściwie się odżywiać, praktykować właściwą dietę, ćwiczyć i te wszystkie rzeczy, o których każdy wie. Nigdy nie paliłam. Nie opalam się. Zawsze o siebie dbałam.Nigdy nie myślę o tym, że walczę z wiekiem. Kontynuuję może życie, takie, jakim zawsze było. Nigdy nie byłam zadowolona. Zmuszam siebie poza strefę komfortu i podejmuję ryzyko. Przeprowadziłam się do Lizbony z czwórką moich dzieci. Mogłam zostać w Nowym Jorku i mieć wygodne życie, ale tak nie zrobiłam. Jeśli będzie sprawiać, że znajdujesz się w wyzywających, nowych pełnych przygód sytuacjach, to wtedy żyjesz i pozostajesz młodym.