21-10-2018
Madonna nadal nagrywa

14-10-2018
MDNA Skin: Madonna i Fat Jewish

12-10-2018
Quavo feat. Madonna & Cardi B

06-10-2018
Ray Of Light na Black Friday

04-10-2018
#Magic: Praca trwaMadonna o pomysłach na muzykę i koncerty
Dodane przez: Angelus
data:24-09-2017
źródło: ew.com
Facebook Twitter Google Digg Reddit LinkedIn Pinterest StumbleUpon Email


Królowa Popu w związku z premierą Rebel Heart Tour udzielała wywiadów, w tym dla Entertainment Weekly. Mówiła między innymi o swoim poszukiwaniu nowej formuły koncertów i muzyce na nowy album.

Kiedy poszukujesz nowego formatu koncertu to czy myślisz o nagrywaniu nowej muzyki i co masz kolejnego na oku?Tak robię to wszystko!

Czy możesz podzielić się czymś kierunku w jakim chcesz pójść?
Nie! [Śmiech] Nie chcę tego zdradzić! Podróżuję obecnie po świecie i słucham różnej muzyki. Inspiruję się ludźmi i wchłaniam teraz rzeczy. Czuję, że osiągnęłam punkt kulminacyjny koncertami na stadionach i robiłam najlepiej to co mogłam przez długi czas. Czas dla mnie by zmienić podejście i wrócić do piękna i prostoty muzyki i tekstu i bliskości,

Czy jest coś czego jeszcze nie byłaś w stanie zrobić na koncercie stadionowym, a chcesz spróbować?
Jedna rzecz jakiej zawsze chciałem, ale mówiono mi, że jest to zbyt kosztowne lub zbyt szalone to woda. Zawsze chciałam efektów z wodą, jak deszcz lub coś w tym rodzaju. Jednak [powiedziano mi] 'jeśli na zewnątrz gramy na stadionie jest to zbyt niebezpieczne gdy pojawi się wiatr. Co jeśli wiatr zepchnie wodę na publiczność i wszyscy będą mokrzy? Będziemy mieć problemy z ubezpieczeniem. Wożenie wody ze sobą jest zbyt skomplikowane - za dużo ciężarówek, samolotów, zbyt kosztowne.' Woda jest czymś, czego zawsze chciałam użyć w czasie swoich show, ale nie mogłam. Beyoncé użyła jej podczas ostatniego show [the Formation World Tour], ale sądzę, że miała z tym także dużo problemów. Jest dobrze jeśli się nie ruszasz, jeśli jesteś w jednym miejscu i wszystko jest na stało. No i jeśli oczywiście jest to zadaszone.

Większość twoich tras nagrano już transmitowano do pewnego stopnia. Przy ostatnich nagraniach wydałaś te live DVD prawie jak w zegarku. Dlaczego jest dla ciebie ważny by mieć to archiwum?
Trasy to sztuka. To jakby dokumentowanie i archiwizowanie twojej sztuki. Jest to zapis czegoś, co stworzyłam z wieloma utalentowanymi ludźmi: od muzyków, z którymi pracuję po kostiumy, które są projektowane do piosenek na nowo zaaranżowanych, aż po polityczne przesłania z mojej strony. Są okresy w mojej karierze i one opowiadają historię. Są ważną częścią mojego spadku, więc je dokumentuję. Są trasy, który nie udokumentowała i żałuję tego. Dostaję wiele od ludzi: Dlaczego nie ma DVD z tego, dlaczego nie ma DVD tamtego? Staram się być bardziej czujna i dokumentować bardziej niż bym chciała. Filmowanie koncertów jest naprawdę skomplikowane. To rozbija koncert. Zabiera wiele dni by nagrać je w całości. Zabiera mi trzy do sześciu miesięcy by to zedytować i zmiksować. To dużo pracy, ale sądzę, że ważnej.

Kiedy oglądasz zapis tego show, czy coś rzuca ci się w oczy lub zaskoczyło cię, czego nie zauważyłaś kiedy byłaś w środku?
Tak, nie sądziła, że część piosenek będzie tak poruszająca lub zabawna do oglądania jak 'True Blue'. To taka nie posta piosenka. Gram na ukulele i siedzę na scenie, ale nie widziałam publiczności tak dokładnie jak kamera. Wtedy [kiedy oglądałam] widzę te pary razem i ludzi całujących się i przytulających - prawdziwe uczucie miłości i połączenia - to mnie poruszyło. To była miła niespodzianka.

Pracowałaś z kilkoma świeżymi talentami przy Rebel Heart jak twórca hitów MNEK czy też szkicem Book Chance the Rapper. Kto teraz przykuł Twoją uwagę?
Jak wiesz przeprowadziłam się do Lizbony i słuchałam tutaj dużo muzyki jak fado, która jest muzyką Portugalii. Tutaj jest taka mieszanka kulturowa ludzi i muzyki. Można wychodzić co wieczór i słyszeć różne rodzaje muzyki. Jest tu wspaniała scena jazzowa. Tak więc teraz słucham dużo lokalnych artystów o jakich wcześniej nie słyszała, a to jest bardzo inspirujące.