22-11-2020
Nowy album?

15-11-2020
Jak Madonna?

15-11-2020
Madonna w studio nagraniowym

15-11-2020
Madonna nie pracuje ze skorpionami

08-11-2020
Jennifer Lope jako Madonna


"SWEPT AWAY" ("REJS W NIEZNANE")

(materiały dzięki uprzejmości Warner Bros.)

Płyta DVD | Galeria 1| Galeria 2

Klinknij aby powiekszyć Guy Ritchie , który dał się poznać jako reżyser bardzo "męskich" obrazów ("Porachunki" i "Przekręt"), filmem "Rejs w nieznane" zadebiutował w dziedzinie kina lekkiego i przyjemnego. Do współpracy zaprosił takie gwiazdy, jak Madonna, Bruce Greenwood i Jeanne Tripplehorn.

"Rejs w nieznane" jest sprawnie zrobionym, atrakcyjnym wizualnie filmem, który doskonale prezentuje się w wersji DVD. Obraz jest nasycony ciepłymi i jaskrawymi barwami, które ani na moment nie tracą na ostrości. Walory dźwięku Dolby Digital 5.1. można docenić zwłaszcza podczas utworów muzycznych

Rejs marzeń

Klinknij aby powiekszyć Szóstka przyjaciół z Nowego Jorku przylatuje prywatnym odrzutowcem do Grecji. Wynajmują jacht i ruszają w rejs po Morzu Śródziemnym. Wydawałoby się, że przeżyją wakacje swoich marzeń. Jednak nic z tego. Wycieczki nie zakłócają im wprawdzie typowe urlopowe przypadłości w rodzaju złej pogody czy fatalnej obsługi hotelowej, ale coś równie uciążliwego, a mianowicie Amber (Madonna), dla której rejs miał być urodzinowym prezentem od męża. Tony (Bruce Greenwood), magnat farmaceutyczny, nie po raz pierwszy rozczarował żonę - samolot okazał się dla niej za mały, towarzysze podróży nie ci, co trzeba, a jacht, o zgrozo, to przerobiony kuter rybacki. Amber wyładowuje swą frustrację na Giuseppe (Adriano Giannini), młodym włoskim marynarzu, któremu przypadła rola jej asystenta. Giuseppe jest znieważany i wyśmiewany, ale nie może się otwarcie zbuntować. Życie na jachcie płynie leniwie aż do momentu, kiedy Amber nakłania Giuseppe do ryzykownej eskapady łodzią motorową. Silnik psuje się na pełnym morzu, a bohaterowie trafiają na bezludną wyspę. Amber jest typowym mieszczuchem, który najlepiej czuje się we własnym apartamencie. Giuseppe to człowiek morza, nietrudno się zatem domyślić, które z tych dwojga lepiej sobie poradzi w nowej sytuacji. Kobieta jest całkowicie zdana na łaskę swojego asystenta. Ten wykorzystuje swą fizyczną przewagę i zmusza towarzyszkę do uległości.

Klinknij aby powiekszyć Fabuła nie ogranicza się jednak do wątku walki płci. Wymuszony pobyt na wyspie kończy się romansem dwojga bohaterów. Miłość sprawia, że znika dawna Amber - arogancka i pełna złości. Jej miejsce zajmuje kobieta wrażliwa, delikatna i... po raz pierwszy w życiu szczęśliwa. Dlatego nie chce opuszczać wyspy. Czuje, że uczucie tak proste i naturalne z dala od ludzi, będzie zagrożone "w normalnym" świecie. "Rejs w nieznane" został zrealizowany na kanwie włoskiej komedii o tym samym tytule z 1975 roku (w reżyserii Liny Wertmuller). W oryginale duży nacisk położono na wątek nierówności klasowych. Remake, mimo pewnych odniesień społecznych, koncentruje się na wątku miłosnym. Nie brakuje w nim również scen zabawnych, jak chociażby wizja wycieńczonego Giuseppe, w której Amber, przy akompaniamencie orkiestry musicalowej, śpiewa głosem Delli Reesa "Come On'a My House".

Madonna i Guy Ritchie

Klinknij aby powiekszyć Amber zagrała Madonna, która ma już na swym koncie kilka ról filmowych. Najbardziej znaną jest Eva Peron w głośnym obrazie "Evita" z 1996 roku. Madonna zagrała również w: "Rozpaczliwie poszukując Susan" ("Desperately Seeking Susan", 1991 r.), "W łóżku z Madonną" ("Madonna: Truth or Dare", 1992 r.), "Dziewczyna numer 6" ("Girl 6", 1996 r.), "Układ prawie idealny" ("The Next Best Thing", 2000 r.) oraz "Śmierć nadejdzie jutro" ("Die Another Day", 2002 r.). Reżyserem "Swept Away" jest były partner życiowy Madonny - Guy Ritchie. Ritchie, mimo niewielkiego dorobku reżyserskiego, ma ugruntowaną pozycję w środowisku. Pierwszym jego filmem fabularnym były "Porachunki" ("Lock, Stock & Two Smoking Barrels", 1998 r.), czarna komedia kryminalna, której akcja rozgrywa się w londyńskim East Endzie. Film został entuzjastycznie przyjęty zarówno przez krytykę, jak i publiczność. Jeszcze większy aplauz zdobył kolejny obraz tego reżysera - "Przekręt", komediodramat, którego zbiorowym bohaterem jest wieloetniczne środowisko brytyjskich gangsterów. ("Snatch", 2000 r.). z Bradem Pittem i Benicio Del Toro w rolach głównych. Przed "Rejsem w nieznane" Guy Ritchie nakręcił jeszcze "Mecz ostatniej szansy" ("Mean Machine", 2001 r.).

(C) 2003 Columbia Tristar Home Entertainment. All rights reserved.